Dorota Dzięcioł

[mp_row]

[mp_span col=”6″]

[mp_image id=”55″ size=”full” link_type=”custom_url” link=”#” target=”false” align=”left”]

[/mp_span]

[mp_span col=”6″]

[mp_text]

Dorota Dzięcioł – Dolores

Wokalistka, flecistka, tancerka flamenco, plastyk i instruktor pilates. Przez kilka lat związana z projektem autorskim „Mamy Dobry Koniec”. Prezentowała swoją twórczość z nurtu piosenki poetyckiej zdobywając liczne nagrody na ogólnopolskich festiwalach muzycznych. Reprezentowała kraj grając recitale na międzynarodowej imprezie Hanza-Sail w Rostocku. Od lat zakochana we flamenco. Szkoliła się pod okiem Alicji Moreny oraz u takich tancerzy scen światowych jak: Ana Azules, Vicky Barea, Teo Barea, Matilde Coral, Mercedes Ruiz, Belen Cabanes, Merche Esmeralda, Javier Latorre, Ursula Lopez ,
Fuensanta la Moneta, Inmaculada Aguilar, Milagros Menjibar, Mirabel Ramos. W 2013 r. ukończyła prestiżowy kurs w szkole Fundacion Flamenco Cristina Heeren w Sevilli na poziomie avanzado.
Prowadziła warsztaty taneczne w ramach festiwalu Progessteron, dla Akademii Języka i Kultury Hiszpańskiej oraz w ramach licznych audycji edukacyjnych. Współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy.

[/mp_text]

[/mp_span]

[/mp_row]

[mp_row]

[mp_span col=”12″]

[mp_text]

Na co dzień prowadzi zajęcia taneczne  w Akademii  Tańca Duende Fundacji Duende Flamenco www.fdf.art.pl oraz w Domu Muz w Toruniu. Współtwórczyni choreografii do spektaklu „Pchła Szachrajka” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Współpracowała z  zespołem Aire Flamenco obecnie związana związana z zespołem Danza del Fuego.
Zrealizowała i wyreżyserowała  dotychczas trzy autorskie spektakle taneczne „Andaluzyjski sen”, „Entre los dos espacios del flamenco” oraz „Obrazki z Sevilli”.
Od 2006 r. prowadzi także zajęcia muzyczne dla dzieci oparte na teorii E.E. Gordona.

[/mp_text]


2 822 komentarze to “Dorota Dzięcioł